• Vytápění a chlazení hal pro Autogard s.r.o., Popůvky u Brna
  • Vytápění a chlazení hal pro Autogard s.r.o., Popůvky u Brna - Doplňující #1
  • Vytápění a chlazení hal pro Autogard s.r.o., Popůvky u Brna - Doplňující #2

Vytápění a chlazení hal pro Autogard s.r.o., Popůvky u Brna

Autogard s.r.o. je specializovaný výrobce zařízení a parkovacích systémů pro kontrolu přístupu vozidel a osob, který  působí na trhu více než 20 let. Dodávané výrobky jsou výsledkem původní originální konstrukce a vyznačují se vysokou technickou úrovní, dlouhou životností v náročných provozních i klimatických podmínkách a kvalitním dílenským zpracováním.

Popis

POPIS INSTALACE:

V rámci přípravy stavby nové výrobní haly a přilehlých kanceláří se zvažovalo  jakým systémem objekt vytápět. Původní navržené řešení spočívalo v instalaci teplovzdušných plynových agregátů Robur ve výrobní hale a kondenzačního kotle pro vytápění administrativní části budovy. Po zvážení všech výhod a nevýhod dalších navrhovaných řešení se společnost Autogard s.r.o. rozhodla pro instalaci dvou reverzních  plynových tepelných čerpadel Robur GAHP AR o celkovém výkonu 75 kW pro vytápění a 34 kW pro chlazení. Dva kondenzační kotle AY 00 120 o výkonu 70 kW jsou určeny pro vytápění a výrobu TUV.

Přestože se v projektu od počátku s absorpční technologií nepočítalo, bylo možné přistoupit k instalaci sestavy tepelných čerpadel GAHP a kotlů AY na střechu administrativní budovy, aniž by se zvýšily stavební náklady.

Počet jednotek: 2 × tepelné čerpadlo GAHP AR + 2 × kondenzační kotel AY 00-120
Celkový výkon instalace:  145 kW 
Výkon TČ: 75 kW vytápění /34 kW chlazení

Technické parametry

Typ: Chlazení + Vytápění
Zdroj energie: Využívající obnovitelné zdroje
Země: Česká republika
Kraje: Jihomoravský kraj
Výkon kW: nad 120 kW
Technologie: Plynová absorpční tepelná čerpadla GAHP

Produkty

Absorpční tepelné čerpadlo GAHP-AR reverzní (vzduch/voda)

Absorpční tepelné čerpadlo GAHP‑AR reverzní (vzduch/voda)

Unikátní reverzní  plynové absorpční tepelné čerpadlo využívající zemního plynu a nízko potenciální energie ze vzduchu. Technologie vhodná pro vytápění a chlazení zejména pro administrativní objekty a stavby s multifunkčním využitím. 

Energetická třída: A+

Kondenzační kotel AY 00-120 -

Kondenzační kotel AY 00‑120

Kondenzační kotel případně sestavy stacionárních kondenzačních kotlů pro venkovní instalaci, produkující teplou vodu až 80 °C.

Energetická třída: A

X
Robur logo

Nezávazná poptávka