"PENTAGON" Poděbrady - administrativní budova

Instalace se vzdáleným dohledem

Střešní instalace kaskády čerpadel Robur GAHP v centru lázeňského města.

Popis

Pro vytápění budovy Pentagon a přípravu TUV slouží střešní instalace kaskády pěti plynových absorpčních tepelných čerpadel Robur GAHP A HT dodávaných jako link a 4 kondenzačních kotlů AY 00-120. Budova kotelny Pentagon byla dříve napojena na centrální zdroj zásobování teplem, proto zde neexistuje kotelna, kam by bylo možné umístit nový zdroj tepla. Umístění na střechu objektu je častým řešením instalace tepelných čerpadel. Důvodem je obvykle nedostatek volného prostoru v okolí objektu a splnění hygienických norem (hluk, emise).  Budova Pentagonu Poděbrady dosahuje vynikajících výsledků  v oblasti efektivního využití primární energie.

Tepelná čerpadla a jeden kondenzační kotel jsou určeny pro vytápění, zbývající tři kondenzační kotle slouží jak pro přípravu TUV, tak pro vytápění objektu v případě splnění požadavku na TUV. Sestava tepelných čerpadel Robur je napojena na stávající otopnou soustavu.

Počet jednotek: 5 × GAHP-A HT + 4 × AY 00-120
Výkon tepelných čerpadel: 190 kW
Celkový výkon instalace: 330 kW 

Technické parametry

Instalace se vzdáleným dohledemTyp: Vytápění
Zdroj energie: Využívající obnovitelné zdroje
Země: Česká republika
Kraje: Středočeský kraj
Výkon kW: nad 120 kW
Technologie: Plynová absorpční tepelná čerpadla GAHP

Produkty

Sestavy tepelných čerpadel GAHP-link

Sestavy tepelných čerpadel GAHP‑link

Modulární sestava kombinující různé druhy zdrojů vytápění/chlazení pro celosezónní využití (vytápění, klimatizace i ohřev TUV). 

Energetická třída: A++

X
Robur logo

Nezávazná poptávka